گروه مپنا، نماد خود باوری

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پروژه‌ها

بازسازی 50 دستگاه لکوموتیوهای آلستوم

بازسازی 50 دستگاه لکوموتیوهای آلستوم
گروه مپنا درسال ۱۳۹۷ برندۀ مناقصه بازسازی ۵۰ دستگاه لکوموتیو آلستوم به کارفرمایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران شد. این پروژه در قالب کنسرسیومی متشکل از شرکت گروه مپنا، شرکت تعمیرات و توسعۀ بهره‌برداری ریلی مپنا و شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا اجرا خواهد شد و در آن تمامی ۵۰ لکوموتیو آلستوم در مدت ۵ سال بازسازی و آمادۀ بهره‌برداری شده و پس از ۱۰ سال بهره‌برداری، مالکیت‌به گروه مپنا منتقل خواهد شد. بر این اساس، شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا فرآیند بازسازی و راه‌اندازی این ۵۰ دستگاه لکوموتیو را در مدت ۵ سال در دستور کار خود قرارداده و عملیات اجرایی آن از آبان ماه سال ۱۳۹۷ شروع شده است.
با اجرای این پروژه ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزل‌‌الکتریک با قدرت ۴۰۰۰ اسب بخار که توسط شرکت آلستوم فرانسه تولید شده اما به دلیل بروز مشکلات فنی در سال‌های گذشته از مدار عملیاتی خارج بودند، مجددا بازسازی و راه‌اندازی خواهند شد تا به ناوگان کشش کشور وارد شوند.

همزمان با احیای این سرمایۀ ملی به نحو مطلوب، گروه مپنا نیز ورود موثرتر و جدی‌تری به حوزۀ جدید «بهره‌برداری باری» در کسب و کار ریلی کشور خواهد داشت، حوزه‌ای که مهم‌ترین مسیرهای تردد در شبکه سراسری راه ‌آهن جمهوری اسلامی ایران را شامل می‌شود.

پیمایش به بالا